Recenze Raynox

Přidáno: 14. ledna 2017

Zakoupeno v AB COM CZECH

• Za tuto cenu dobrý výrobek
  • Zatím jsem nenašel

Dobrý,doporučuji

Přidáno: 7. ledna 2017

Zakoupeno v ElektroCR.cz

• skvělé pro makro na větších zoomech
  • na malých zoomech výrazná vinětace

dobrá volba pro makrofotografii

Ověřený zákazník Quito Ověřený zákazník

Přidáno: 7. září 2016

Zakoupeno v Quito

• Hodně kvalitní optika.
  • Uchycení k objektivu není přílič dobré, krouřková redukce by byla lepší.

Obrazová kvalita.

• Made in Japan !!!!

Super makro konvertor

Přidáno: 10. dubna 2016

Zakoupeno v ElektroCR.cz

• obrazová kvalita daná konstrukcí z více čoček
  • v poměru cena/kvalita nejlepší volba pro amatéra
  • pohotové použití na různých objektivech a fotoaparátech
  • závit i pro kamery
  • má přední závit např.pro polarizační filtr
  • nelze použít na světelných objektivech ( nutno vyzkoušet )
  • nelze použít na kamerách s malým průměrem závitu a na fotoobjektivech se závitem 49 mm ( nutné přechodky )

Již jeden Raynox DCR 250 tři roky používám na ultrazoomu Fuji HS 30 EXR k naprosté spokojenosti .S ním pořízené makrofotografie byly dostatečně kvalitní i pro zvětšení na výstavy.
Tento druhý jsem koupil pro manželku, která se chce také věnovat makrofotografii a při zkoušení dával Raynox i na její DSLR Pentax velmi dobré výsledky.

Anonym Anonym

Přidáno: 7. února 2016

• Předsádka je složena z více optických členů ( čoček) a má ,,plnospektrální" protiodrazovou vrstvu, takže má oproti levným ,,jednočočkovým" výrobkům korigované některé optické vady , což zvyšuje kvalitu zobrazení.
  • Plast je kvalitní nárazuvzdorná hmota ABS.
  • Rychlé univerzální upínání na fotografické objektivy různých průměrů...samotnou vnitřní šroubovací část lze použít i pro videokamery.
  • Vhodná pro levnější a méně světelné základní ( tzv. setové ) objektivy zrcadlovek a bezzrcadlových fotoaparátů.
  • Původní šroubovací předsádka pro videokamery má příliš malý průměr čočky, takže pro světelné fotografické objektivy s velkým průměrem přední čočky se nehodí ( dochází k zaclonění obrazu v rozích či po obvodu....tzv. vinětace ).
  • V rozích obrazu má mírně zhoršenou kvalitu zobrazení detailů ( ale není to žádná tragedie a navíc se dá snadno eliminovat malým ořezem když s tím už při focení počítáte ).

Používám ji už tři roky na DSLR Pentax se setovým zoomem a také na ultrazoomu Fuji HS 30 EXR , kde dává natolik kvalitní výsledky, že fotografie byly použitelné i na výstavu ( cca 40 x 50 cm ).
Předsádka má značnou optickou mohutnost ( počet dioptrií a zvětšení ) tím pádem i malou hloubku ostrosti .
Fotoaparáty s menším snímacím čipem než je APS-C u zrcadlovek a bezzrcadlovek ( téměř všechny levnější ultrazoomy typu jako výše uvedená Fuji ) mají větší hloubku ostrosti a také díky velkému rozsahu zoomu umožňují dosáhnout velkého zvětšení, takže ve spojení s Raynoxem jsou velmi vhodné pro makrofotografii.
Stativ vůbec není potřeba !... fotografuji hmyz v přírodě ,, z ruky" s použitím vestavěného blesku a rozptylné fólie před ním.
Pásmo zaostření je cca 10 cm od přední čočky, což je v pohodě na většinu hmyzu, ale na plaché vážky atp. je vhodnější spíše Raynox DCR 150 u kterého je tato vzdálenost cca 18 cm.
Doporučuji všem začínajícím fotografům a pokročilejším amatérům kteří se chtějí vážněji zabývat makrofotografií.
Za cenu kolem 1500,- Kč se jedná o nadprůměrně kvalitní výrobek.

Přidáno: 10. ledna 2016

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• co jsem očekával, produkt splňuje

výrobek jsem objednával na základě získaných referencí (vzorovém fotografie) z YouTube - jsem spokojen

Ověřený zákazník ElektroCR.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 24. prosince 2015

(naposledy upraveno 28. listopadu 2023)

Zakoupeno v ElektroCR.cz

• Po krátkém vyzkoušení se zdá, že funguje velice dobře. Samozřejmě jen s některými objektivy. Nikon D5200 a AF-S nikkor18+105mm 1:3,6-5,6GED vinětuje(Ø67mm) na setovém 18-55mm (Ø52mm)na širokém konci také a celkově malé zvětšení, na setovém 55-200 Jsou výsledky již pěkné. Na Samyang 500mm 1:8 Ø 67mm velké zvětšení, ale v ruce neudržíte ani omylem.
  • Malý Ø čoček. Při nasazeném držáku nejde nasadit spodní krytka a celkově špatně vyřešené krytky

Myslím, že je velice vhodný pro pokusy s makrem. Určitě ne pro profesionály, ale kdo chce občas nějaké makro výborná volba.

Přidáno: 21. srpna 2015

(naposledy upraveno 21. srpna 2015)

• dobré

fajn

Přidáno: 2. srpna 2015

Zakoupeno v ElektroCR.cz

Zboží odpovídá požadavkům. Jsem spokojen.

Přidáno: 12. června 2015

• Zvětšení 4,8 dioptrie
  • Skládá se ze tří čoček
  • Použitelný s objektivy mnoha průměrů závitů
  • V některých případech je vhodnější použít stativ

Raynox DCR150 sem si vybral, protože vlastním pokročilý ultrazoom a právě Raynox je nejvhodnější na ultrazoomy, ale lze ho použít i k zrcadlovkám a tím se vyhnout nakupování drahých makroobjektivů. Je to levná alternativa s naprosto vynikajícím výsledkem.
Díky redukci ho můžu použít na mnoho průměrů objektivů, žádné šroubování, jen zmáčknout a přichytit zevnitř závitu, drží výborně. Díky použití 3 čoček, oproti jednoduchým lupám, jsou fotky bez aberace a různých neostrostí. Ihned jsem si na něj zvykl, je třeba ale mít na mysli, že nejlepšího zvětšení dosáhnu, když zazoomuju 24x ( nejdelší ohnisko ), ale v tomto případě zaostřím mezi 15 - 17 cm od foceného objektu. Všechno před 15 a po 17cm je rozostřené.
Proto je lepší v některých případech použít stativ, hlavně na točení videa. Předsádku jsem koupil hlavně po přečtení testu na Digimánii, kde ji vřele doporučují.
Raynox doporučuji koupit těm fotografům, které baví fotit občas různé broučky, nebo extrémě malé předměty a nechtějí utrácet za zbytečně drahé makroobjektivy. Se zbožím jsem naprosto spokojený a splnil mi to, co jsem od něho očekával.

Ověřený zákazník Inter-Store.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. června 2015

Zakoupeno v Inter-Store.cz

je to běžný průměr- obchod

Ověřený zákazník Inter-Store.cz Ověřený zákazník

• zatím nic

zatím spokojen

Přidáno: 10. února 2015

• Naprosto splnil mé očekávání,
  • lehké a malé sklo, lze nosit v kapse,
  • upnutí na objektiv je stabilní a kupodivu pevné

Levná a dobrá varianta, jak ve spojení s makro objektivem dosáhnout zvětšení větší než 1:1

Ověřený zákazník Extreme Digital Zrt. Ověřený zákazník

Přidáno: 19. ledna 2015

Zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• silné zvětšení bez snížení kvality obrazu
  • to nasazování na objektiv nebudí moc důvěru

Přidáno: 17. ledna 2015

• Kvalita pořízené fotografie
  • Rychlost použití
  • Na širším ohnisku vinětuje

Pro makrofotografii ideální řešení (pokud nemůžete, nebo nechcete kupovat makroobjektiv)

Přidáno: 13. ledna 2015

Zakoupeno v AB COM CZECH

velice dobrá kvalita optiky a snadná montáž

Přidáno: 14. prosince 2014

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

kompromis mezi cenou a kvalitou pro amatérské focení

Zobrazuji 21 - 40 ze 95 recenzí 1 [ 2 ] 3 4 5